Głos obywatelski w Eurowyborach. Spotkanie w Łodzi i Poznaniu
Rozpoczynamy serię spotkań w całej Polsce. Ich celem jest powstanie, w 13 okręgach wyborczych do europarlamentu, Społecznych Komitetów Wyborców i wysłuchania publiczne kandydatów i kandydatek do PE. Wczoraj byliśmy w Łodzi, dzisiaj w Poznaniu
Przed nami kolejne wybory do Europarlamentu. Oczekujemy, że będzie w nich słyszany głos obywatelek i obywateli. Oczekujemy od partii politycznych, że ich ewentualni kandydaci/kandydatki poddadzą się demokratycznej i transparentnej weryfikacji, bo to ona jest drogą do silnej i mądrej reprezentacji Polski w Parlamencie Europejskim.
Te wybory mogą być inne niż dotychczasowe. Mogą być powtórką referendum akcesyjnego – jeżeli wiele Polek i Polaków pójdzie do urn, to jasnym dla wszystkich będzie, że chcemy być w Unii Europejskiej. Warunkiem zainteresowania wyborami jest jednak wiarygodność kandydatów. Stąd nasza propozycja tworzenia Społecznych Komitetów Wyborców. W tej sprawie jeździmy po Polsce. W piątek byliśmy w Łodzi, w sobotę w Poznaniu.
Transmisja ze spotkania w Łodzi:
Transmisja ze spotkania w Poznaniu:
Przed nami spotkania w:
Katowicach (16 stycznia),Lublinie (17 stycznia), Rzeszowie (18 stycznia), Sandomierzu (19 stycznia), Toruniu (21 stycznia), Bydgoszczy (22 stycznia), Wrocławiu (23 stycznia), Szczecinie (24 stycznia), Gdańsku (25 stycznia), Kaliszu (28 stycznia), Białymstoku (30 stycznia), Radomiu (31 stycznia), Gorzowie Wielkopolskim (1 lutego) i Zielonej Górze (2 lutego), Zakopanem (4 lutego).
[sc name=”wesprzyj” naglowek=” Buduj z nami patriotyzm obywatelski” tresc=” Twoja pomoc pozwoli nam dalej działać! „]
Znakomite były te dwie relacje ze spotkań w Łodzi i Poznaniu. Szkoda, że skierowane do zimnej ściany pozbawionych prawa decydowania „wyborców”. W sumie wyszło, że to pogaduszki między sobą wśród starszych panów. Gadki o społeczeństwie bez społeczeństwa i odbiorców.
Ale panowie sobie pogadali na nieco wyższym poziomie. Przyjemnie było posłuchać, choć to wszystko zupełnie do nikogo i zupełnie bezcelowe.
Kropla drąży skałę.
Tu mamy do czynienia raczej z bagnem. A więc powinno się powiedzieć, kropla drąży bagno.
Na co mi demokracja ze 30.000 lat? Więc sobie teraz odpuszczę. Za 30.000 lat pójdę na wybory.