Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WROCŁAW rozprawa sądowa V K 851/18

28 sierpnia, 2019 @ 09:30 - 12:30

28 sierpnia 2019 r., o godz. 9:30, w sali 91 rozpoczyna się kolejne posiedzenie sądu w sprawie wydarzeń, które miały miejsce 1 sierpnia 2017 r. na pl. Dominikańskim we Wrocławiu.
Tego dnia Obywatele RP: Ewa Trojanowska, Iza Witowska, Patryk Iwanicki i Krzysztof Wiktorowski uczestniczyli w publicznym zgromadzeniu, mającym na celu uczczenie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Stali wśród innych osób z polską flagą, białymi różami, znaczkami ORP i kartkami z hasłami “Nigdy Więcej Faszyzmu! Nigdy Więcej Wojny!”, “Pamięć i Cześć Powstańcom Warszawskim!”, “Pamięć i Cześć Cywilnym Ofiarom Powstania”. W trakcie zgromadzenia zostali zaatakowani i znieważeni przez nacjonalistów. Wyrwano im kartki z hasłami, popychano, opluto oraz grożono. Policja początkowo postawiła Izie i Ewie zarzut “zakłócenia niezakazanego zgromadzenia”, ale wycofała je gdy Ewa złożyła doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez nacjonalistów (znieważenie, groźby karalne, naruszenie nietykalności), udokumentowane filmem nakręconym przez Krzysztofa Wiktorowskiego.
Sprawa toczy się przeciwko jednej osobie oskarżonej o przestępstwo znieważenia, czyli o czyn z art. 216 kodeksu karnego.
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia, ul. Podwale 30

Szczegóły

Data:
28 sierpnia, 2019
Czas:
09:30 - 12:30
Wydarzenie kategoria:

Organizator

ObyPomoc

Miejsce

WROCŁAW Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia
ul. Podwale 30
Wrocław, dolnośląskie 50-040 Poland
+ Google Map